Mida räägivad juuksed sinu tervise kohta…

Mida räägivad juuksed sinu tervise kohta…

 

Haprad juuksed. Kui su juuksed murduvad kergesti ja sul on pidevalt katkised juukseotsad, siis on aeg üle vaadata oma toitumine. Kui sa sööd palju töödeldud toitu, siis sinu juuksed kannatavad toitainete puuduse all. Et saada juuksed uuesti korda, söö täisteratooteid, omega-3 rasvhappeid ning palju puu- ja juurvilju.
Haprad juuksed.
Kui su juuksed murduvad kergesti ja sul on pidevalt katkised juukseotsad, siis on aeg üle vaadata oma toitumine. Kui sa sööd palju töödeldud toitu, siis sinu juuksed kannatavad toitainete puuduse all.
Et saada juuksed uuesti korda, söö täisteratooteid, omega-3 rasvhappeid ning palju puu- ja juurvilju.
Enneaegne hallinemine. Kahjuks on paljudel varajane hallinemine seotud geneetikaga. Aga ka stress võib muuta juuksed varakult halliks. Seda aga juhtub tavaliselt inimestega, kelledel on eelsoodumus hallidele juustele.
Enneaegne hallinemine.
Kahjuks on paljudel varajane hallinemine seotud geneetikaga.
Aga ka stress võib muuta juuksed varakult halliks. Seda aga juhtub tavaliselt inimestega, kelledel on eelsoodumus hallidele juustele.
Kõõm. Kõõm on pigem häiriv ja piinlik, kui eluohtlik. Õnneks on sellele lihtne lahendus. Kuiv, helbeline peanahk tähendab tavaliselt, et sa kasutad liiga palju tooteid ja see viib peanaha stressi. Võid proovida mõnda kõõmavastast šampooni, mis koorib ja niisutab peanahka. Aga kui helbed on kollast värvi, siis on sul vaja spetsiaalset šampooni, et ravida haigust nimega seborroiline dermatiit ehk kõõmatõbi.
Kõõm.
Kõõm on pigem häiriv ja piinlik, kui eluohtlik. Õnneks on sellele lihtne lahendus. Kuiv, helbeline peanahk tähendab tavaliselt, et sa kasutad liiga palju tooteid ja see viib peanaha stressi. Võid proovida mõnda kõõmavastast šampooni, mis koorib ja niisutab peanahka.
Aga kui helbed on kollast värvi, siis on sul vaja spetsiaalset šampooni, et ravida haigust nimega seborroiline dermatiit ehk kõõmatõbi.
Elutud juuksed. Tuhmid, läiketa juuksed on tavaliselt märk vee puudusest ja valest toitumisest. Kui su juuksed ei ole enam nii läikivad, siis tähendab, et juuksed ei saa piisavalt vedelikku. Kui sa sööd töödeldud toite, siis need rasvad lähevad tõenäoliselt otse südamele ja muudele organitele, mitte su juustele ja teistele kehaosadele nagu küüned. Hästi tasakaalustatud toit, mis on täis puu- ja köögivilju, tagab sulle kaunid juuksed.
Elutud juuksed.
Tuhmid, läiketa juuksed on tavaliselt märk vee puudusest ja valest toitumisest. Kui su juuksed ei ole enam nii läikivad, siis tähendab, et juuksed ei saa piisavalt vedelikku. Kui sa sööd töödeldud toite, siis need rasvad lähevad tõenäoliselt otse südamele ja muudele organitele, mitte su juustele ja teistele kehaosadele nagu küüned. Hästi tasakaalustatud toit, mis on täis puu- ja köögivilju, tagab sulle kaunid juuksed.
Väljalangevad juuksed. Juuste väljalangemine on täiesti normaalne nähtus. Iga inimene kaotab päevas umbes 80 kuni 100 juuksekarva. Kui sa aga kaotad suuri juuksesalke, siis see võib olla tingitud psühholoogilistest või füüsilistest stressoritest nagu haigus, rasedus või depressioon. Selline olukord võib tekitada masendust, kuid see ei ole jääv. Sinu juuksed kasvavad mõne kuu pärast ise tagasi. Vahepeal aga maga öösel 8 tundi, tee natuke trenni ja veendu, et sa sööd õigesti!
Väljalangevad juuksed.
Juuste väljalangemine on täiesti normaalne nähtus. Iga inimene kaotab päevas umbes 80 kuni 100 juuksekarva. Kui sa aga kaotad suuri juuksesalke, siis see võib olla tingitud psühholoogilistest või füüsilistest stressoritest nagu haigus, rasedus või depressioon.
Selline olukord võib tekitada masendust, kuid see ei ole jääv. Sinu juuksed kasvavad mõne kuu pärast ise tagasi. Vahepeal aga maga öösel 8 tundi, tee natuke trenni ja veendu, et sa sööd õigesti!
Juuste hõrenemine. Juuste hõrenemine võib olla äärmiselt piinlik nii naistele kui meestele. Juuste kaotust võib põhjustada valgu puudus toitudes, mis on oluline komponent juuste kasvamisel. Tõsisem põhjus võib olla seotud kilpnäärme haigusega ehk hüpotüreoidismiga ja see tähendab, et sinu kilpnääre ei tööta efektiivselt. Lisaks juuste hõrenemisele esinevad sümptomid nagu väsimus, liiges- ja lihasvalu, paistes nägu ja kaalutõus. Kui sul tekib mõni neist sümptomitest, pöördu arsti poole.
Juuste hõrenemine.
Juuste hõrenemine võib olla äärmiselt piinlik nii naistele kui meestele. Juuste kaotust võib põhjustada valgu puudus toitudes, mis on oluline komponent juuste kasvamisel.
Tõsisem põhjus võib olla seotud kilpnäärme haigusega ehk hüpotüreoidismiga ja see tähendab, et sinu kilpnääre ei tööta efektiivselt. Lisaks juuste hõrenemisele esinevad sümptomid nagu väsimus, liiges- ja lihasvalu, paistes nägu ja kaalutõus. Kui sul tekib mõni neist sümptomitest, pöördu arsti poole.
Kahjustatud juuksed. Kui sa rutiinselt sirgendad, keerad lokke või värvid juukseid pidevalt, siis oled kindlasti kahjustanud oma juukseid. Seda olukorda saab tavaliselt parandada sügavniisutava palsamiga. Kui su juuksed on aga väga nõrgad, siis see võib olla märk vedeliku puudusest. Seega veendu, et sa jood need 8 klaasi päevas!
Kahjustatud juuksed.
Kui sa rutiinselt sirgendad, keerad lokke või värvid juukseid pidevalt, siis oled kindlasti kahjustanud oma juukseid. Seda olukorda saab tavaliselt parandada sügavniisutava palsamiga. Kui su juuksed on aga väga nõrgad, siis see võib olla märk vedeliku puudusest. Seega veendu, et sa jood need 8 klaasi päevas!
Kokkuvõtteks: tervislik toit ja tervislik eluviis tähendab terveid juukseid. Veendu, et sa saad piisavalt vitamiine, valke ja tervislikku rasva. Võta aega endale ja ära põe väikeste asjade pärast. Kui sa jälgid neid nõuandeid, siis sa ei kisu juukseid peast välja juuste probleemide pärast.
Kokkuvõtteks: tervislik toit ja tervislik eluviis tähendab terveid juukseid.
Veendu, et sa saad piisavalt vitamiine, valke ja tervislikku rasva. Võta aega endale ja ära põe väikeste asjade pärast. Kui sa jälgid neid nõuandeid, siis sa ei kisu juukseid peast välja juuste probleemide pärast.

 

Uuri järgi!

   

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!