Kohtunik mõistis süüdi lapsevanemad peale seda, kui beebi suri vegan toitumise tagajärjel….

Kohtunik mõistis süüdi lapsevanemad peale seda, kui beebi suri vegan toitumise tagajärjel….

Belgia kohtunik mõistis kuueks kuuks vangi lapsevanemad, kelle 7-kuune laps suri võimaliku vegan toitumise tagajärjel. See viis alatoitumise ja elundite puudulikkuseni.
Beebi Lucas kaalus oma surma hetkel 4kg, mis on vähemalt 3kg alakaalu.
Belgia kohtunik Mieke Butstraen mõistis vanemad süüdi oma lapse surmas. Paar, kes omas tervisepoodi Beveren’i lähedal, toitsid BBC andmetel Lucast taimse piimaga, mis oli valmistatud tammest, tatrast, riisist ja kinoast.
Surma hetkel olid Lucase organid kahanenud oma normaalsuurusest poole võrra.

2015. aastal võttis isa kohtuteel emalt lapse peale seda, kui too sundis last sööma taimetoitu ning kaks Itaalia vanemat kaotasid vanemlikud õigused 14-kuuse lapse üle vegan toitumise pärast, sest Fatebenfratelli haigla arstid uskusid, et väikelapsel puudusid olulised toitained, mis põhjustasid tema kaasasündinud südamehaiguse halvenemise.

Eksperdid usuvad, et see on raske, kuid mitte võimatu toita last tasakaalustatud tervisliku taimetoiduga. Selle jaoks on vaja väga hoolikalt planeerida, et tagada lapsele piisav kogus vajalike toitaineid.
Vegan toitumisel on toitainete puuduse risk suurem.

Kuigi lapse üles kasvatamine vegan toitumisega on vastuoluline, siis tõdeti, et Belgia juhtumi korral mängisid rolli veel mitmed keerulised tegurid.
Näiteks tunnistas ema Sandrina V, et ta ei imetanud last ja kui ta pakkus sarnase valemiga toitu, siis laps keeldus. Vanemad eeldasid, et lapsel on laktoositalumatus.
Prokurörile väideti, et paar sõitis teisele poole Belgiat, et kohtuda homöopaatia spetsialistiga. Lucas ei olnud näinud ei sotsiaaltöötaja ega arst. Lapse ema tunnistas, et vahest Lucas võttis kaalus juurde, vahest kaotas veidi. Nad ei soovinud kunagi omalapsele surma. Isa rääkis, et nad ei viinud last kunagi arstile, sest ei märganud midagi ebatavalist.

Tõenäoliselt ei ole see juhtum viimane, mis hõlmab vanemaid, kes ei aktsepteeri traditsioonilist meditsiini ja toitumisnõuandeid.
Aina rohkem vanemaid maailmas loobuvad ka laste vaktsineerimisest põhjendamatute hirmude tõttu.

Loo kokkuvõtteks ütles Kohtunik Bustraen, et surm oli ebasobiva toitumise tulemus ja lapse tervist oli tõsiselt kahjustatud.

   

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!