5 asja, mis teevad sinust halva sõbra, ilma et sa ise teaksid seda

5 asja, mis teevad sinust halva sõbra, ilma et sa ise teaksid seda

Bad friend

Kas sa tahaksid olla iseenda sõber? Ühel või teisel juhul, kui me oleme enda vastu täiesti ausad, ütleksime me tõenäoliselt „ei“. Seda sellepärast, et sõprus, nagu iga suhe, võib muutuda aja möödudes mugavaks.

Kuna Teie sõbrad ei ole alati esimesed, kes Teile halvast teada annavad, siis teeme seda ise. Vaata viite levinumat asja, mis võivad viitada, et olete halb sõber.

 

1. Hilinete koguaeg

Me kõik teame, et sul on tihe ajakava. Ja kes ei vajutaks aegajalt mitu korda äratuskella kordusnuppu? Aga kui su sõbrad teavad ja on loobunud arvesamast, et sa tuled täpseks ajaks, siis oled sa halb sõber. Kui sa ilmud kokkusaamisele hiljem või ei ilmu üldse, siis see tekitab neis tunde nagu nende aeg on vähem väärtuslikum kui sinu oma. See alaväärtustab teist inimest. Mõtle kaua ja pikalt, kuidas sa paned oma sõpru tundma ja kas sa peaksid ümber vaatama oma ajakava ja prioriteedid. Või kui see puudutab ühte konkreetset inimest, siis mõelge, kas sinu hilinemist/ käitumist võib põhjustada ambivalentsus või  huvipuudust sõbra vastu.

2. Olete liiga vajav

Sõbrad aitavad üksteist. Aga kui sa küsid rohkem teeneid, kui neid ise osutad? Sinu sõber ilmselt tunnetab seda ja see võib peagi lõpetada teie sõpruse. Sõprus peab olema vastastikune – mitte igal sekundil, aga pikemas perspektiivis. Veenduge, et te olete sama hoolitsev oma sõbra suhtes, nagu te soovite, et tema oleks teie suhtes. Kaaluge teha vastuteeneid ning aidake teda rohkem – isegi, kui ta seda ise ei palu. Kõige kordaminevamad žestid on need, mis sa teed omal initsiatiivil.

3. Eeldad, et Teie sõprus jääb samasuguseks

Inimesed muutuvad ja muutuma peaks ka sõprusuhted. Kui te ootate- või isegi survestate, et teie parim sõber oleks samasugune nagu kooli ajal, siis te pettute ja võite isegi sõbra kaotada. Kui te olete harjunud  sõbraga koos baare külastama, siis ei tähenda see seda, et ta saab sama teha, kui tal on kodus vastsündinud laps. Sa pead aktsepteerima teda sellisena, nagu ta on praegu, mitte eeldama, et ta on selline, nagu 10 aastat tagasi. Lõppude lõpuks sa tahad ju ise ka, et tema kohaneks sinu elus toimuvate muudatustega, olgu see siis uus töö, linn, poissõber või laps.

4. Räägid liiga palju

Kas teil on vestlus või monoloog? Kui sa räägid pidevalt üksi, siis sa ei pruugi isegi märgata, et su sõber pööritab silmi või vaatab kella. Naised  püüavad tihtipeale üles näidata solidaarsust (nt. „Sama asi juhtus minuga!“, „See ükskord..“), mistõttu nad võivad tahtmatult sõbra jutu katkestada ja panna neid tundma üksikuna. Selle asemel tõmmake hinge ja küsige, kuidas tal läheb. Veenduge, et näitate üles huvi sõbra käekäigu kohta küsides küsimusi ja olles hea kuulaja. Ja kui sul on tõesti palju asju, mida välja valada, siis soovitame pöörduda mõne nõustaja või terapeudi poole.

5. Kunagi ei tee plaane

Kas te kutsute ise sõpru välja või ootate, et nad ise helistaks teile? Kas te loodate, et sõber mõtleb välja igakord midagi, kui välja lähete? Kui sa mitte kundagi ise ei võta initsiatiivi, siis sõber võib seda tõlgendada kui huvipuudust teievahelise sõpruse vastu ja võib lõpetada koos teiega plaanide tegemise. Niisiis, vali välja üks päev ja tee sõpradele ettepanek mõne hea plaaniga. Siinkohal võiks kasutada rusikareeglit: Iga sõbra kutse peale, üritan teha vastu kutse.

 

   

Related posts

error: Sul puudub kopeerimisõigus! !!